Kumpas Neydi?

“Büyük Kumpas”ı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Çözdü ve Oyunu Bozdu.

Gazze Ortadoğu İçin Model”

39. Davos Ekonomik Forumu-2009

Kumpas Neydi?

Caliper What was it?

Yorum: Mehmet Keçeci

29.01.2009 23:51

Süreler:

  • 8 dakika BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon
  • 12 dakikaArap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa
  • 12 dakikaTürkiye Başbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
  • 25 dakika İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres

Konuşma Tarzları:

Şimon Pres 25 dakika uzunca ve Türkiye Başbakanını (Tabi ki Türkiye Cumhuriyetini ve Vatandaşlarını) Kızgın bir eda ve Türkiye ye ders verircesine Bağırarak, Suçlayarak, Aşağılayarak gerçek olmayan verilerle konuştu ve bu konuşma ile toplantıyı bitirerek Dünyaya şu mesajı vermek istedi.

Türkiye de kim oluyor Dünya görsün ben Türkiye Başbakanını bir çocuğa gününü gösterir gibi dersini veririm o da bunu yer hatta ve hatta yediririm demek istedi. Fakat Tayyip bu oyunu fark etti ve Kurulan Tuzağı Çözdü, çözmekle de kalmadı bu tuzağı hazırlayan hem Pres”e hem de buna yardımcı olan moderatöre (Forum Yöneticisi) “Dünyanın Unutamayacağı Bir Ders” verdi.

Bu forumla birlikte Recep Tayyip Erdoğan sıradan bir şahsiyet olmağını tekrar ispatlamış oldu. Neden bir çok kez öldürülmek istendiği ve bu planların arkalarında kimler olduğunu ve bu planlarda kimlerin nasıl kullanıldığını görmemek artık normal bir akıl sahiplerin yapabileceği bir iş değildir.

Ben buradan *TV program hazırlayıcılarını da kınıyorum böyle bir olayda olayı gazetecilerden öğrenen bir kişiyi *TV de yorum için çağırmalarını kabullenemiyorum. Bu ne seviyesizlik. Ben olayı takip ederken birisi çağırdı ve dedim ki şimdi gelemem ben bu “Tarihi Olaya Tanıklık” etmek istiyorum.

Yorum: MSc. Mehmet Keçeci

29.01.2009 23:51:34