Mobbing

MOBBİNG

Mobbing

Mehmet Keçeci

08.10.2014

Mobbing

Bugün gelen bir e-maile verdiğim cevap:

Benim  de ders verdiğim üniversitede başıma geldi. 3 sene mobbing, tarassut, baskı, iftira, şantaj, telefonlarım dinlendi, yatak odam gözlendi, koltuğuma 2 hafta boyunca sıvı sürüldü, arkadaşlarım, akrabalarım kullanıldı vs.

Ben bunları yapanı tespit edip BİMER’e (Başbakanlığa) bildirdim. Çünkü organize yapılıyordu. Emniyet ve BİMER’den gelen cevap “SAVCILIĞA” vermen. Kendileri bir şey yapmadılar.  Ben de üniversitede ders vermeyi bıraktım. Organize bir olayda “BAŞBAKANLIK” vatandaşını yalnız bırakıyorsa organize yapılarla ben mi tek başıma mücadele etmem gerekiyor?

Tavsiyem avukatlı veya avukatsız savcılığa başvurmanız. Olayı ancak onlar çözer. Diğerlerine ulaşırsanız bana yaptıklarını size de yapacaklarından korkarım.

Ben bu yaşadıklarımdan sonra “Çalışılınabilir, Yaşanabilinir ve Sürdürülebilinirlik” olabilecek çevre dışında çalışmayı düşünmüyorum. Bunun sorumluları maalesef kafalarını kuma sokuyorlar.

Not 1: Benim karşıma adam (?) dikip uzun süre öküz gibi baktırdıkları olmuştur. Buna benzer durumlar için daha sonra yazdığım bir söz.

Öküzler

Öküzlerin içinde erkek olmak, ineklerin içinde bayan olmak, domuzların içinde insân olmak, mukallitlerin içinde düşünür olmak, iftirâcıların içinde dürüst olmak, koyunların içinde hür olmak, münâfıkların içinde inanan olmak depresyona girmek için yeterli sebeplerdir. Mehmet Keçeci, 30.05.2014. (İkilem/Dilemma: Depresyondakiler mi insân yoksa depresyonda olmayanlar mı insân?) [1]

Yaşadıklarımdan örnekler isterseniz. [2]

Mehmet Keçeci
Eski Öğretim Görevlisi ve Fizik Bilim Uzmanı
İGU Adayı

Kaynaklar/References:

  1. Mehmet Keçeci’nin sözleri
  2. http://mehmetkececi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=433