Neden Yeni Bir Anayasa İhtiyacımız Var

NEDEN YENİ BİR ANAYASAYA İHTİYACIMIZ VAR.

Why we need a new constitution (fundamental, organic law).

Mehmet KEÇECİ

23.03.2011
 

Anayasa

1. Hiçbir medeni ülkeye “darbe anayasası” ile yönetilmek yakışmaz. Hele bu köklü bir geçmişi, mazisi olan Türkiye Cumhuriyetine hiç yakışmadığı için anayasa değişmeli.

2. Günümüzün dünyası tamamen çağa uygun, modern, medeni, insani ve evrensel altyapısı olan anayasaların çağıdır. Bu tema, çerçeve Türkiye Cumhuriyetinin en önemli vurgusu olması için anayasa değişmeli.

3. Çağımız internet veri tabanı sayesinde bütün ülkelerin anayasası elimizde olmasından dolayı %100 anayasa kıyaslamaları ile yüzyılımıza ve hatta gelecek yüzlerce yıllara emsal teşkil edebilecek ve halkımızın onuruna yakışır olması ile gurur duyabileceğimiz ayrıca diğer tüm dünya ülkeleri tarafından örnek alınacak ve örnek gösterilecek bir anayasa için değişmeli.

4. Vatandaşlarımız ve tabi ki kendimiz, ailemiz ve geleceğimiz için daha hür, daha demokratik, daha çağdaş, daha insancıl ve daha insan haklarına uyumlu bir anayasa için değişmeli.

5. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini hatta bunun dahi ötesini öngörebilen, toplumun değerlerini, nesillerin beden, akıl ve ruh sağlığının korunumu, kültür ve medeniyet mirasımızı daha da ileri taşıyabilen bir anayasa için değişmeli.

6. İnanmanın ve inancını yaşayanların hor görülmediği, hırpalanmadığı gibi saygı ve sevginin toplumun her kesimine eşit uzaklıkta tutabilen ve bunun garantisinin anayasa olduğu bir ülke için bu anayasa değişmeli.

7. Okullarımızda hocalarımızın iç huzuru ile okutabileceği ve öğrencilerine işte bu günümüzün en medeni, hukuki anayasasıdır diyebileceği bir anayasa için değişmeli.

8. Toplumun ve bireylerin yaşam, barında, eğitim ve öğretim haklarının garanti altına alındığı daha sosyal, içtimai bir anayasa için değişmeli.

9. Toplumun hiçbir kesiminin itiraz edemeyecek kadar olgun, hatalardan ve unutulmuşluklarda uzak çağın gerektirimlerine yapısal olarak uyum sağlayan bir anayasa için değişmeli.

10. Tüm dünyaya bizde özgür irademizle bir anayasa yapabileceğimizi hem de bunu en güzel şekilde yapabileceğimizi, rüştümüzü devlet, millet ve toplum olarak göstermek için bu anayasa değişmelidir.

Anayasa

(Visited 14 times, 1 visits today)
Mehmet Keçeci on FacebookMehmet Keçeci on GithubMehmet Keçeci on GoogleMehmet Keçeci on InstagramMehmet Keçeci on LinkedinMehmet Keçeci on PinterestMehmet Keçeci on RssMehmet Keçeci on TwitterMehmet Keçeci on VimeoMehmet Keçeci on WordpressMehmet Keçeci on Youtube
Mehmet Keçeci
Physicist
Mehmet Keçeci (Kececi, Kecheci)
PhD. Student in Physics, 2001-3+2018 (Thesis Term): Fizik doktora öğrencisi, Tez dönemi.
Master of Science in Physics (MSc.): Fizik Bilim Uzmanı (1998-2001)
Occupational Safety Specialist, OSS: İş Güvenliği Uzmanı, İGU, 2016
Portion of Lesson is finished 2001-2003 (PhD. Doctorate - Physics)
Physicist: Fizikçi

Mefumetto Kecheji
メフメット ケチェジ
めふめつと けちえじ
محمت (محمد) كچه‌جى
Мехмет Кечеджи

Research Areas: Quantum Field Theory (QFT), Instanton, Conformal Field Theory (CFT), High Energy Physics (HEP), Particle Physics, High Magnetic Fields, Hydrocarbons Behaviour, Biophysics, Astrophysics, Cosmology, Cosmogony, Bioinformatics, Nanotechnology, Programming Languages, Web Servers, Information Technology (IT), Software, Operating Systems (OSs), History of Science and Technology, Philosophy of Science, Ethics, Science and Technology Management, Leadership, Morals and Religion, Interdisciplinary Relationship, Health Information System (HIS), Occupational Safety, Data Bases, Big Data, Superconductivity, Medical Physics, Radioactivity, Internet of Things (IoTs), Mathematical Physics, Electronics, Intelligent Systems, Education, Physics Education, Philosophy of Physics, Book/e-Book Publish & Edit, CMS, SEO, E-Learning, LMS, L&D, Open Digital Badges, Blockchain, Cryptocurrency.

Affiliation Scientific Journals, Duty at International Scientific Publications: Reviewer

International Scientific Programs: Member of Technical Program Committee (TPC)

International Papers: 2n-Dimensional at Fujii Model Instanton-Like Solutions and Coupling Constant's Role between Instantons with Higher Derivatives. Turkish Journal of Physics
Turk. J. Phys., 35, (2011), 173-178. Mehmet Keçeci
DOI: 10.3906/fiz-1012-66

Online CV (Keçeci Model CV)
1. https://issuu.com/hiperteknoloji/docs/cv-mk (English: Keçeci Model CV, updated: Güncellenen)
2. https://www.kotobee.com/ebook/mkececi#/loading (English: Keçeci Model CV)
3. https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=v9eGC (English)
4. https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=k0o4P (Turkish)
5. https://1drv.ms/o/s!AhhtzpemsW4-hGelP3_wPK3xU9al (English)
6. https://1drv.ms/o/s!AhhtzpemsW4-hGvMecE0bYVR2I3N (Turkish)
7. https://www.youtube.com/watch?v=jq2r7-suRkw
8. https://vimeo.com/218462945
9. http://fliphtml5.com/bookcase/fxth
10. https://mix.office.com/watch/iqdf24j1efu4
11. https://docs.google.com/presentation/d/1ZR8BapjoTxcyuY-YuPFUUZvtHTiJRawEFNsn0f2XjX4/pub
12. https://sway.com/2CKhCaImWnWPz83I
13. https://docs.com/kececi/6848/kececi-model-cv
14. https://www.slideshare.net/hiperteknoloji/kececi-model-cv
15. https://issuu.com/hiperteknoloji/docs/cv-mk
16. https://education.microsoft.com/Status?token=EeDJmtL6

Leave a Comment