Mavi Marmara Gemisi Destanı

Mavi Marmara Gemisi Destanı

Efsanesi, Masalı, Hikayesi

Epic Blue Marmara Ship
  Myth, Tale, Story

 Mehmet Keçeci

08.06.2010

Evvel zamân içinde kalbur zamân içinde bir Mavi Marmara gemisi varmış. Bu gemide 640 yardımı çok seven gönüllüler varmış. Bunlar Gazze diye çevresi duvarlarla örülmüş mazlûm insânların diyarına yardım götürüyorlarmış. İçlerinde bir yaşında sevecen mi sevecen bir yavrucak varmış.

Yardım götürürken bir sabah canavar mı canavar, terörist mi terörist, çapulcu mu çapulcu bir haydut ve korsan devlet olan israilin vahşi mi vahşi ama bir o kadarda korkak haramileri gemiye baskın yapmışlar.

Yardım görevlilerin ellerinde hiç bir şey yokmuş ama haramiler silahları ile üzerlerine kan kusmuşlar.
Gönüllülerde ellerine geçenlerle korunmaya çalışsa da nafile üzerlerine yağmur gibi mermiler yağıyormuş. Hata bazı haramiler ellerine geçince başlamışlar zırlamaya bizim yardım gönüllüleri dayanamayıp onlara da yardım etmişler.

Haramiler silahlı olduklarından bunları alıp kendi ülkelerine götürmüşler. Bir işkence mi işkence yapmışlar, zehirli içecek ve yiyecek yedirmişler, hastaları tornavida ile delmişler. Akla gelen tüm kötülükleri tam yapacakken yiğit mi yiğit, korkusuz mu korkusuz bir devlet olan Türkiye diye bir devlet varmış.

Bu devletin başkanı adâletli mi adâletli, yardım sever mi yardım sever hele hele çocuklar çok müşfik biri imiş. Bu kefere haramilerin yaptığını duyar duymaz ya onları bize geri verirsiniz ya da zinhar bir daha gün yüzü görmezsiniz diye haber göndermiş.

Bunu duyan israilli haydutlar ne yapacaklarını bilememişler bir kısmı altlarına yapmış velhâsılı kelam hemen geri vermişler.

Ama maalesef şehit ve yaralılar varmış. İyilerin başkanı Tayyip Baba ya bunların haklarını verirsiniz yada sizleri hak ile yeksan yaparız demiş.

Fakat israilli haydutlar nasıl olsa Türkiye bize uzak bize bir şey yapamazlar diye dalga geçmeye başlamışlar bir kaç gün geçmişti ki bütün dünyâ “Özgür Filistin” diye diye onları her yerde sıkıştırmaya, kovalamaya ve yüzlerine bakmamaya başlamışlar.

Gün gelmiş, gün geçmiş bakmışlar ki bu böyle olmuyor en sonunda inlerine çekilmek zorunda kalmışlar. Filistinliler özgür olmuşlar ama insânların çoğunun âileleri ölmüş, annesiz, babasız kalmışlar ama sonunda bir devletleri olmuş.

Efsanemiz burada bitmemiş amma velâkin saat çok geç olmuş. Mavi Marmara Gemisi dillerden dillere, nesillerden nesillere aktarılır olmuş. Haydutlar her duyduklarında kahırlarından ölür olmuşlar.

Tüm Mazlûmlara…
Referans verilerek her yerde yayınlanabilir.

Yazan: Mehmet Keçeci
Tarih: 08/06/2010 16:39
İlk Yayınlanan Web-Sitesi: www.hiperteknoloji.org

Mavi Marmara Gemisi Destanı/Efsanesi/Masalı/Hikayesi

 

(Visited 38 times, 1 visits today)
Mehmet Keçeci on FacebookMehmet Keçeci on GithubMehmet Keçeci on GoogleMehmet Keçeci on InstagramMehmet Keçeci on LinkedinMehmet Keçeci on PinterestMehmet Keçeci on RssMehmet Keçeci on TwitterMehmet Keçeci on VimeoMehmet Keçeci on WordpressMehmet Keçeci on Youtube
Mehmet Keçeci
Physicist
Mehmet Keçeci (Kececi, Kecheci)
PhD. Student in Physics, 2001-3+2018 (Thesis Term): Fizik doktora öğrencisi, Tez dönemi.
Master of Science in Physics (MSc.): Fizik Bilim Uzmanı (1998-2001)
Occupational Safety Specialist, OSS: İş Güvenliği Uzmanı, İGU, 2016
Portion of Lesson is finished 2001-2003 (PhD. Doctorate - Physics)
Physicist: Fizikçi

Mefumetto Kecheji
メフメット ケチェジ
めふめつと けちえじ
محمت (محمد) كچه‌جى
Мехмет Кечеджи

Research Areas: Quantum Field Theory (QFT), Instanton, Conformal Field Theory (CFT), High Energy Physics (HEP), Particle Physics, High Magnetic Fields, Hydrocarbons Behaviour, Biophysics, Astrophysics, Cosmology, Cosmogony, Bioinformatics, Nanotechnology, Programming Languages, Web Servers, Information Technology (IT), Software, Operating Systems (OSs), History of Science and Technology, Philosophy of Science, Ethics, Science and Technology Management, Leadership, Morals and Religion, Interdisciplinary Relationship, Health Information System (HIS), Occupational Safety, Data Bases, Big Data, Superconductivity, Medical Physics, Radioactivity, Internet of Things (IoTs), Mathematical Physics, Electronics, Intelligent Systems, Education, Physics Education, Philosophy of Physics, Book/e-Book Publish & Edit, CMS, SEO, E-Learning, LMS, L&D, Open Digital Badges, Blockchain, Cryptocurrency.

Affiliation Scientific Journals, Duty at International Scientific Publications: Reviewer

International Scientific Programs: Member of Technical Program Committee (TPC)

International Papers: 2n-Dimensional at Fujii Model Instanton-Like Solutions and Coupling Constant's Role between Instantons with Higher Derivatives. Turkish Journal of Physics
Turk. J. Phys., 35, (2011), 173-178. Mehmet Keçeci
DOI: 10.3906/fiz-1012-66

Online CV (Keçeci Model CV)
1. https://issuu.com/hiperteknoloji/docs/cv-mk (English: Keçeci Model CV, updated: Güncellenen)
2. https://www.kotobee.com/ebook/mkececi#/loading (English: Keçeci Model CV)
3. https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=v9eGC (English)
4. https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=k0o4P (Turkish)
5. https://1drv.ms/o/s!AhhtzpemsW4-hGelP3_wPK3xU9al (English)
6. https://1drv.ms/o/s!AhhtzpemsW4-hGvMecE0bYVR2I3N (Turkish)
7. https://www.youtube.com/watch?v=jq2r7-suRkw
8. https://vimeo.com/218462945
9. http://fliphtml5.com/bookcase/fxth
10. https://mix.office.com/watch/iqdf24j1efu4
11. https://docs.google.com/presentation/d/1ZR8BapjoTxcyuY-YuPFUUZvtHTiJRawEFNsn0f2XjX4/pub
12. https://sway.com/2CKhCaImWnWPz83I
13. https://docs.com/kececi/6848/kececi-model-cv
14. https://www.slideshare.net/hiperteknoloji/kececi-model-cv
15. https://issuu.com/hiperteknoloji/docs/cv-mk
16. https://education.microsoft.com/Status?token=EeDJmtL6

Leave a Comment