Vücuttan İlaç Kalıntılarını Silme

Vücûttan İlâç Kalıntılarını Silme

Neden İlâç Kullanmıyorum?

Detox, Clean, Delete from the Body of Drug Remains

Why I don’t Use Drugs?

18.02.2013

Mehmet Keçeci

ilaçlar

Burada anlatacaklarım tıbbın bilimsel literatüründen (literature) olmayacaktır. Fakat tamamen kendimin yaşamı ile ilgili bir deneyimdir. Bu duruma nasıl geldim?

2010 yılında başlayan ve çevremizdeki sıvıların içindeki mineral seviyelerini incelemeye başlamıştım [1, 2]. Daha sonra bazı insanların vücutlarındaki fazla mineralleri silmek için (genelde mineral eksikliği olur fazlalık ise daha nadirdir) mineralsiz su kullandıklarını öğrenmiştim. Aslında doğal mineralli su kullanımı oldukça önemli, sağlıklı ve çocukların bedensel ve zihinsel gelişimi için çok önemlidir. Yine aynı zamanlarda bir suyun tahlilinde, analizinde çok düşük mineralli olduğunu gördüm. Bir arkadaşım kendilerinde yapısal olarak kalsiyum fazlalığı olduğunu söylemişti. Yine aynı dönemlerde vücuda, bedene giren ağır metallerin çok fazla zarar verdiklerini ve bu ağır metallerin çok uzun seneler vücuttan atılmadıklarını gördüğümde artık ilaç kullanmayarak en azından vücudumda birikmiş ilaç kalıntılarını silebilir miyim diye düşündüm.

Geçmişte gereksiz ve yanlış ilaçlar kullanmıştım. Burada doktorların teşhis ve yanlış tahlil sonuçları vardır. Hatta doktorlar tarafından ameliyat bölgesi tahrip dahi edilmişti. 2007 yılında bir ara öğle rahatsızlandım ki bana verilen 3. serumun tadı boğazımda 6 ay hissetmiştim. Artık ilaçsız yaşama vakti geldiğini düşündüm. Ne yapay, kimyasal ne de doğal ilaç artık kullanmayacaktım. İlk 1. senenin sonuna doğru maalesef bunu başaramadım ve 2 kutu antibiyotik ve 2 kutu ağrı kesici kullanmak zorunda kaldım. Fakat yılmadım tekrar ilaç kullanmamaya başladım ve 1,5 seneden beri ne ilaç (aspirin dahi) ne de bitkisel ilaçların hiçbirini kullanmıyorum. Bir çok bitkisel ilaç gerçekten bitkisel, doğal ilaç değildir. Bunların içinde yasal veya yasal olmayan hatta yasaklanmış ilâçların bileşenleri vardır. Ucuza satılan veya yasak olan bir çok ilaç bu şekilde sokulmaktadır ve maliyetlerinin çok ve çok üstünde satılmaktadırlar. Reklamlara bakarak aldanmayınız. Bakanlık tahlillerine baktığınızda bu firmaları rahatlıkla görebilmektesinizdir. Bunlar aynı arısız, kovansız %100 sıvı şeker olan fakat esans ve renklendiriciler ile bal diye satılanlara benzemektedirler.

Hiç hastalanmıyor muyum veya hiç mi sorunun yok? Tabi ki bazı sorunlarım var ör: Doktorların ameliyat bölgesini tahrip ettikleri yer hala sorunlu, ağrılı ve tekrar ameliyat olmam gerekecek ve ağrısını devamlı hissediyorum fakat bu ilaçla geçecek bir durum değil. Ağrı da hissetsem ilaç kullanmıyorum.

İlaçlarda o kadar çok kimyasallar var ve bunların tamamı vücuttan ne kadar sürede atıldıkları tam bilinmemektedir. Fakat kullanmadığım sürece hislerinin daha açık olduğunu, iç dünyamın daha huzurlu olduğunu söyleyebilirim. Egzersiz, idman, spor ve ter ile de bu kalıntılardan kurtulabilirsiniz aynı zamanda bedeninizi güçlendirerek daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Ağır metallerin nasıl atılacağı konusunda daha bir çalışma ve araştırmam yok ama yediklerime, içtiklerime daha dikkat etmekteyim. Dip balıkları, midye, güvenmediğim çaylar vs. gibi şeylerden uzak duruyorum. Zaten sigara, nargile, alkol, uyuşturucu hayatımda olmadıklarından bu konuda çok rahatım [3]. Sızma zeytinyağı, nar ekşisi, sirke, şalgam, ayran, kefir gibi doğal ve sağlıklı ürünler her zaman tercihimdir. Her türlü kimyasallardan uzak durunuz. Bedeninizi bu kimyasallarla kirletmeyiniz.

Maalesef bilgisayarın yan etkilerinden kurtulabilmiş değilim. Bir gün bilgisayarı da daha az kullandığımda belki de benim için asıl huzurlu günler o zaman başlayacak. Fakat şu anda buna mecburum. Ömrümün uzun bir kısmı kitaplar ve bilgisayar başında geçti. Artık kendimi yorgun ve bitkin hissediyorum. Fakat bunda insanların anlayışsızlığı, bilim ve teknolojiden uzak sadece bunları kendi çıkarı için kullanan aslında bunların ne yazılımından ne de teknolojisinden anlayan insanları gördükçe ve onların çevrelerini istismar ederek, kullanarak hatta ve hatta onları baskı altına alarak kendilerini güçlü hissetmeleri benim ruhumda derin yaralar açmaktadır.

İnancını destekleyen bilgileri bile kendisinin, inancının düşmanı gibi görenler ve bu bilgileri kullananları da kendilerine düşman ilan edenleri gördükçe üzülmemek için elden bir şeyler gelmemektedir.

Hepinize huzurlu, güvenli, mutlu, sağlıklı, bahtlı, mürüvvete ermiş olmanızı yüce Rabbimden en içten samimiyetlerimle niyazda bulunurum.

Kaynaklar/References:

 

(Visited 53 times, 1 visits today)
Mehmet Keçeci on FacebookMehmet Keçeci on GithubMehmet Keçeci on GoogleMehmet Keçeci on InstagramMehmet Keçeci on LinkedinMehmet Keçeci on PinterestMehmet Keçeci on RssMehmet Keçeci on TwitterMehmet Keçeci on VimeoMehmet Keçeci on WordpressMehmet Keçeci on Youtube
Mehmet Keçeci
Physicist
Mehmet Keçeci (Kececi, Kecheci)
PhD. Student in Physics, 2001-3+2018 (Thesis Term): Fizik doktora öğrencisi, Tez dönemi.
Master of Science in Physics (MSc.): Fizik Bilim Uzmanı (1998-2001)
Occupational Safety Specialist, OSS: İş Güvenliği Uzmanı, İGU, 2016
Portion of Lesson is finished 2001-2003 (PhD. Doctorate - Physics)
Physicist: Fizikçi

Mefumetto Kecheji
メフメット ケチェジ
めふめつと けちえじ
محمت (محمد) كچه‌جى
Мехмет Кечеджи

Research Areas: Quantum Field Theory (QFT), Instanton, Conformal Field Theory (CFT), High Energy Physics (HEP), Particle Physics, High Magnetic Fields, Hydrocarbons Behaviour, Biophysics, Astrophysics, Cosmology, Cosmogony, Bioinformatics, Nanotechnology, Programming Languages, Web Servers, Information Technology (IT), Software, Operating Systems (OSs), History of Science and Technology, Philosophy of Science, Ethics, Science and Technology Management, Leadership, Morals and Religion, Interdisciplinary Relationship, Health Information System (HIS), Occupational Safety, Data Bases, Big Data, Superconductivity, Medical Physics, Radioactivity, Internet of Things (IoTs), Mathematical Physics, Electronics, Intelligent Systems, Education, Physics Education, Philosophy of Physics, Book/e-Book Publish & Edit, CMS, SEO, E-Learning, LMS, L&D, Open Digital Badges, Blockchain, Cryptocurrency.

Affiliation Scientific Journals, Duty at International Scientific Publications: Reviewer

International Scientific Programs: Member of Technical Program Committee (TPC)

International Papers: 2n-Dimensional at Fujii Model Instanton-Like Solutions and Coupling Constant's Role between Instantons with Higher Derivatives. Turkish Journal of Physics
Turk. J. Phys., 35, (2011), 173-178. Mehmet Keçeci
DOI: 10.3906/fiz-1012-66

Online CV (Keçeci Model CV)
1. https://issuu.com/hiperteknoloji/docs/cv-mk (English: Keçeci Model CV, updated: Güncellenen)
2. https://www.kotobee.com/ebook/mkececi#/loading (English: Keçeci Model CV)
3. https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=v9eGC (English)
4. https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=k0o4P (Turkish)
5. https://1drv.ms/o/s!AhhtzpemsW4-hGelP3_wPK3xU9al (English)
6. https://1drv.ms/o/s!AhhtzpemsW4-hGvMecE0bYVR2I3N (Turkish)
7. https://www.youtube.com/watch?v=jq2r7-suRkw
8. https://vimeo.com/218462945
9. http://fliphtml5.com/bookcase/fxth
10. https://mix.office.com/watch/iqdf24j1efu4
11. https://docs.google.com/presentation/d/1ZR8BapjoTxcyuY-YuPFUUZvtHTiJRawEFNsn0f2XjX4/pub
12. https://sway.com/2CKhCaImWnWPz83I
13. https://docs.com/kececi/6848/kececi-model-cv
14. https://www.slideshare.net/hiperteknoloji/kececi-model-cv
15. https://issuu.com/hiperteknoloji/docs/cv-mk
16. https://education.microsoft.com/Status?token=EeDJmtL6

Leave a Comment